At shoří Amerika,Řím, babylonskej stát Ať shořej všichni co chtěj jenom brát.. :o)
Únor 2010

B-Bob Marley

26. února 2010 v 18:20 | --AdUshQa-- |  hudební abeceda


Král reggae Bob Marley (Robert Nesta Marley) se narodil v úterý 6.února 1945 na Jamajce na farnisti sv. Anny teprve devatenáctileté Cedelle (Ciddy) Marleyové. Jeho otec pocházející z Anglie kapitán Norval Sinclair Marley se sice s Ciddy oženil ,ale pak utekl do Kingstonu. Tam se Bob ve svých deseti letech stěhuje s matkou do ghetta Trench Town.
http://i.realone.com/assets/rn/img/5/2/1/5/15235125-15235128-slarge.jpg
Bob začíná profesionálně zpívat v šestnácti letech a v roce 1965 Wailers podepisují smlouvu s vydavatelstvím Islanda o rok později se Marley žení s Ritou a odjíždí sní do USA, kde je necelý rok a pak se vrací na Jamajku. V roce 1969 přijme Bob a celé skupina Wailers rastafariánství a po druhém albu - Burnin jsou The Wailers známí ne jen v karibiku ,ale i ve světě.Po politickém albu Rastaman Vibration je na něj spáchán ,naštěstí nezdařený atentát a Marley pobývá na Floridě. Pak ho postihne ,ale něco horšího-rakovina. Bob si při fotbale ukopne palec a lékaři navrhují amputaci, tu ale Bob odmítne, protože mu to rastafariánské učení zakazuje a začne se léčit ganjou. Jeho stav se začne zhoršovat - málem zkolaboval při koncertu v New Yourku a rakovina se rozšířila na jeho mozek, játra a plíce. Odjíždí se tedy léčit do Německa, podstoupí radikální chemoterapii.Přichází o 7 let nestříhané dredy. Na léčbu je ale již příliš pozdě a Bob umírá v 36 letech 11. května roku 1981 v Miamské nemocnici s poslednímy slovy k jeho synovi Ziggymu "Za peníze život nekoupíš".Bob je pohřben se svými dredy ,které jsou vráceny na své místo, se svojí kytarou značky Gibson, biblí , fotbalovým míčem , marihuanou a prstenem který mu dal etiopský princ a který kdysi věnoval Šalamoun svému synovi.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/44/Bob-Star.jpg/300px-Bob-Star.jpgMarley_family.jpg (13025 bytes)

Bob na Hollywoodském chodníku slávy. Rita a Bob a někde i Ziggy :-).


bob-marley-in04

BOB MARLEY (1978),, Fakta, fakta, věci a krámy, to je jen podělaná hromada nesmyslů. Poslouchej! není žádná jiná pravda, než pravda Jaha Rastafariho.''

http://userserve-ak.last.fm/serve/_/70550/Bob+Marley.jpg

Jak moc kouříš? "Hojně..."

http://musicandsports.bossaball.net/wp-images/bob-marley-soccer/Bob-Marley-soccer-6.jpg

Mám jenom jednu ambici,'víš co. Mám jenom jednu věc kterou bych chtěl vidět jak se stane. Chtěl bych vidět lidi žít pohromadě - černé, bílé, Číňany, každého - to je všechno."
"Když kouříš Bylinu, odhalí ti tebe samého. Všechno zlo které děláš bylina odkryje - je to tvoje svědomí a dá ti čestný obrázek tebe samotného."


"Rastafari není kultura, to je realita."

"Člověk nemůže být bez Boha. Jako když máš žízeň, potřebuješ pít vodu. Prostě nemůžeš jít bez Boha"


"Autority ti říkají že nesmíš kouřit trávu protože je to pro tebe špatné. Přesto když tě při tom chytí tak tě zavřou do vězení. Myslím že je pro tebe lepší kouřit trávu a být na svobodě než být ve vězení."

"Nemůžu ti říct co je pro mě Rastafari. Je to čistá vize."

kdo tenhle článek ukradne tomu ruka upadne ! xD

26.2.10-Rezervovala jsem si sluníčko na měsíc dopředu ,ale asi se budu muset obrátit na ochranu spotřebitelů !

26. února 2010 v 16:27 | --AdUshQa-- |  den za dnem..
Áchjo včéra bylo fakt nádherně :o) Teda dyž jsem se vypravovala ven tak vážně nebylo! A protože jsme si chtěla vzít jedny fakt slabý džíny tak jsme pod ně navlíkla legíny :D říkejte si co chcete -mě je pořád zima! xD (možná na Jamajce by z mých úst nebylo slyšet věčné mě je zzimáá ,ale tak v léťe to vlstně taky neříkám no to je fuk jsme s e dotoho zas zamotala). No a pak jsme naskočila do netrpělivýho troubícího auta,čekajícího na mě a ono vysvitlo sluníčko a svítilo a svítilo a mě bylo děsný teplo, takže jsme nakonec nechala jedno tričko v autě :D jéžiš no tak jsme měla dvě trička :D a pak jsme šla omrknout na úřad ,to už je vlastně fuk co ale rovnou jsme tam na záchodě schodila ty blbý legíny :D a vyšla ven a bylo mi ták lehko :D. No pak jsme proběhla pár obchodů s máti a musela sní jít do pojišťovny kde jsme si přivolali výtah,který se následně otevřel a byl vněm celý uklízecí vozík, včetně mopu,koštěte a všech těch přípravků... No tak jsme šli teda po schodech a máti:,,No s kýblem jsem vážně jet nechtěla..'' skoro to ani nedořekla a vyskytl se nám obličej na*rané uklízečky :,, No to ste teda klidně mohla!'' já se trošku neovládla a začla se smát xD Zkrátka než se otočila tak jsme jí odvolali celej její vercajk :D :-) Pak jsem jakožto Adéla věčně nenajedená( pozor oběd jsme vážně neměla xD) šla o půl čtvrtý do pizzérky a objednala si gnocchi s gorgonzolou ,smetanou a špenátem :o) usměvavý číšník s lehkým akné xD (tím nechci říct že nebyl pěknej em x)) mi zachvíly dodal obří talíř ,kterej jsme za pár minut vyluxovala xDD Zachvíly tam byl ten číšník znova a pobaveně se ptal jesi chutnala xDDD No říct že né jsme nemohla tak jsem to teda pochválila xD ňáám :-)

To vážně není fotka z teďka ,ale z léta ,kráásnéého léta x-))) jinak pro informaci, stále je tu tak půl metru sněhu a tokovýho hnusnýho mokrýho xD:-(

Mír a lásku Áduš :-*

24.2.10-Tvrdá realita

24. února 2010 v 14:09 | --AdUshQa-- |  den za dnem..
Zdravím:-) tak jsem z5 z hor :o) Bylo tam překrásně: sluníčko, kupa sněhu,krásný lyžování a pohodička :-) Teď se vrátím sem a jetu děsně! Mlha, poprchává, sluníčko nikde a na zemi víc jak půlmetru roztávajícího sněhu :-! Nojono aspoň že nemusím do škůly :-) takže sme neska vzala svý dvě stovky! xD a šla s Anett zrofofrovat - Sekáč-nic, Čarodky-nic (nejlíp všechno xD), Bio obchod-tyčinka maxi nuta - x-) mnáámm a polívka-co si azchvíyl pudu ukuchti k obědu, Billa- dva vanilkový rohlíčka z drobenkou a ledový čaj...takže zase samý žráádlo jako xDD

Jedna zimně laděná fotka ikdyž tam vypadám no ..noo .noo... noo.. no... no to je fuk xD
Jinak teď půjdu šít svojí hippie tašku-dneska sme v čerodkách skoula správnej střih a půjud na to :-) a až semi vypere jedno tričko tak se ho chystám pěkne pokreslit barvama na textil :-) Taky cyhstám hudební článek na B ale nikdo mi nepomohl vyřešit to dilema jestli dát Boba pod B nebo pod R a pak dát po B Blink 182 :-) takže nevím a nevím ,ale nák to teda vymyslím :o) žijte blaze .. Jinak se chystám po několikáté zaútočit na knihovnice ,které jsou přesvědčené že majjí všechny knížky a já je vždycky překvapím s něčím co vždycky nemají xDD...jediný co kdy měli ybla Snídaně u Tiffanyho :-) jak si ale poradí se čveřicí těchto knih?:

Ota Halama-Rastafari
Saša Neuman-Reggae
Ben Okri-město červeného prachu
Stephen Foehr-Probuzení na Jamajce

A-AC/DC

19. února 2010 v 10:58 | --AdUshQa-- |  hudební abeceda
http://www.therockdose.com/wp-content/uploads/2008/08/acdc-black-ice1.jpg

AC/DC

založili v Sydney v roce 1973 dva bratři-Malcom a Angus Young. Název skupině dali podle anglického"alternating current/direct current",což znamená střídavý proud/stejnosměrný proud-to mělo chrakterizovat spoustu energie ,která vyzařuje z jejich hudby.Jak už to ale u metalových (členové se spíš označují za rock n' rollovou skupinu) kapel bývá zlé jazyky a kritika tvrdí ,že název má jiný význam: Anti-Christ/Devil Christ . Toto tvrzení však skupina odmítá.

Členové(současní):
Brian Johnson-zpěv
Angus Young-kytara
Malcolm Young-kytara (zpěv)
Cliff Wiliams-baskytara (zpěv)
Phil Rudd-bicí
Nemělo by tu chybět ani jméno Bon Scott-zpěv ,který zemřel v roce 1980 v Londýně. Po jeho smrti, kterou pravděpodobně asi nejvíc zavinil alkohol se AC-DC málem rozpadli,protože nemohli najít vhodného zpěváka. Nakonec našli skvělého Briana Johnsona o kterém sám Bon Scott vyprávěl Angusu Youngovi."Ten týpek řval jak jen jeho plíce dovolovaly a další, co si pamatuju, je, že sebou švihl o zem. Byl na zemi, válel se a křičel. Přišlo mi to skvělé a jako vrchol všeho-nemohlo to mít lepší přídavek-toho týpka odvezli na vozíku." Později toho dne byl Johnsonovi diagnostikován zánět slepého střeva který byl příčinou jeho svíjení se na zemi.

Odkazy a zdroje:

http://palaceeats.files.wordpress.com/2009/08/acdc.jpg

Brian:
http://www.elrincondelrock.com/wp-content/uploads/2007/08/brian_johnson.jpg

Angus:
http://img01.picoodle.com/img/img01/8/4/20/f_angusYoung0m_db89fe4.jpg

Malcolm:

http://www.buoy.com/~bonfire/mal3.jpg

Cliff:
http://www.elrincondelrock.com/wp-content/uploads/2007/08/cliff_wiliams.jpg

Phil:
http://www.drumnuts.com/wep/member-images/20/image/philruddpic.jpg

! Tento text patří pouze na tento blog -přecejenom dal mi docela práci !
A co si dáme příště? :-) B jako Bob Marley a nebo mám dát Boba pod R ,jakožto Roberta a za B dát Blink 182? :-)

18.2.09-Pohroma pro tento blog

18. února 2010 v 15:08 | --AdUshQa-- |  den za dnem..
Ano zde jí vidíte! Ona je pohroma pro tenhle blog! Ten záškodník, ten šotek!
Ta lhářka ,co tvrdí ,že jí nezáleží na návštěvnosti, ale to si jenom myslela,přitom když vidí dva lidi online v počítadle( ona + jeden nešťastník,který zabloudil do těhlech blogových končin),okamžitě napíše nový článek ,ale teď? Už dlouho neviděla dva lid online a nic jí tudíž nežene kupředu. Stejně musím poděkovat takový Verče nebo taky pro blogový svět Faiře (http://verka-svet.blog.cz/)
a nakonec Anetce :-* ,která sice blog nemá ,ale občas ej ona právě ted druhý človíček online xD a za to vám děkuju moc a moc :-)
Dneska jsem konečně naposledy spolkla ten hnsunej velkej prášek-antibiotika ,ale zítra bohužel do školy nepůjdu. No a v sobotu musím jet na hory, ano musím! A pak snad uvidím zmiňovanou osobu- Anett, rpotože se chystáme si udělat dready :D Já vím-blázni :o)...Ale zpátky k tomuto blogu a všemu co jsme sem chtěla napsat. Založila jsem ho a chtěla jsem sem (jsem sem a jsem sem xDD) psát hlavně o rastafariánství o hudební hvězdě, kterou stále objdivuju a objevuju o ní stále víc informací, ano je to král reggae-Robert Nesta Marley :-) Ale postupem času zjisťuju ,že abych o tom všem mohla poskytovat informace dalším lidem vím stále hodně a hooodně málo :-) Takže aspoň vám mžu doporučit stránku ,kde vám ty informace poskytnout- http://onelove.cz/
a nebo tu spoustu krásných knih počínající hodně známým Ohněm v dlaních, který stále scháním a čtu :D nesnašte se to chápat :-))) No a nakonec to ujasním- Zkrátka tento blog bude stále spíš sloužit jako diář ,ale našla jsem si i nový smysl :-)... Pokud možno tak každý týden vám představím jednoho interpreta ,který az to podle mě stojí :-) Podám vám základní informace i zajímavosti :-) a Pokud se mi to povede ráda bych to udělala pdole abecedy:-) tak co dáme si příště AC-DC ? :-))) nebo ybste snad radši někoho jiného? odtoho tu jsou koemntáře :o) takže doufám ,že někdo se skvělým hduebním vkusem do těchto ,,blogových končin'' zavítá :-) Mír a lásku Áduš :-*
http://www.boston.com/ae/theater_arts/exhibitionist/AC-DC-Highway-to-hell-front.jpg

U nás doma :D

13. února 2010 v 19:17 | --AdUshQa-- |  Fotagaleríí
Zdravím do minulého článku jsme chtěla dát fotku našeho okna v ložnici ale jak to bývá tak jsme na to zapoměla takže to dávám sem a přidávám ještě fotku z mého pokoje :-)

tatkovy staleté kaktusy xDDD né dobře asi sou a ,,pár'' let mladší XDD
a zde už můj pokoj :-) Jinak to červený ↑ tady dole je spacák :-) ,ale ted v zimních večerech dávám přednost ně mě až moc měkký postýlce xD

12.2.10-nemocná, jak jinak?

12. února 2010 v 16:30 | --AdUshQa-- |  den za dnem..
Zdravím jak napovídá nebo spíš říká jsme zase nemocná mám do čtvrtka antibiotika :-( No aspoň bdu mít ačs na co normálně nemám,můžu plíst náramky,šít a prostě tvořit a taky spát na blog který poslední dobou děsně zanedbávám o.O. Jinak konečně teď čtu Oheň v dlaních! měla jsme jistá očekávání do týhle knížky a musím říct že je ještě a ještě a jeeeeště lepší než jsem očekávala xDDDBohužel jí čtu z internetu xD protože jsme hloupá a blbá ktomu a prodali mi jí :'(

No a teď náký song pro radost xD žádný reggae ,ale dostává mě ten začátek klipu xDD Jinak náhodou ted poslouchám reggae víc než kdykoliv peřdtím x-) (abyste si nemysleli)


Jináč abbyste se zasmáli ted řeším s Péťou na icq→ http://diary-of-idiot.blog.cz/
P:
:-)
jdu najít něco k jídlu
mám hlad... :-(
A:
jj .-) asi atky :-)
kraska II ‎(16:00):
chceš něco donýst?
:-P
něco ulovim..
zebru
né zebru né, to je taky roztomilý
:-D
víš že nám zebry běhaj po bytě? :-D
A:
achjo :-D třeba bysme pak byli pruhovaný xDD
P:
:-D
a pak by sme si na florci ani nemuseli brát rozlišováky, by nás všichni poznali :-D
A:
¨jj xDDD zebry proti žirafám xDD nee ja chci bejt leopaardd xDD
P:
já chci bejt antilopa!
:-D
A:
xDD ta ale nemám žádný fleky xDDD ani rpuhy
P:
ale je huftá!
A:
já nwm xDD vždycyk jak jí lítá zadek a pak so do něj někdo zakouksne xD ehm promin dyž mylsís já zůstanu u leoparda XD


tak mír a lásku Áduš :-*

jeto Bob? xD

7. února 2010 v 18:50 | --AdUshQa-- |  music pytel
zdravím tak si tak brouzdám po youtube a pak spatřím toto! ta fotky boba ! nidky jsem ji neviděla! a to jsem jich už viděla xD jako jo jasně je to on ten nos oči ale stejně vypadá tam tak ...no prostě si není mcoc pdoobnej XDD myslím třeba tím jak mu elzou uši a ten výraz xDD


Jinak pohodový to song :-))

3 fotky z roku 09

7. února 2010 v 17:34 | --AdUshQa-- |  Fotagaleríí
proč 3? protože 09:3=3 xDDD

muuhehehhe xD

1.Květen-Dánsko
tahle fotka se mi děsně líbí přitom vznikla uplně náhodou. určitě se vám všem stalo že jste stiskli spoušť omylem :-)... nejradši bych se tam hned vrátila a udělala těch fotek víc xD škoda jen že tam není moc zajímavejch lidí xDDD snad ta paní na lavičce vpravo a ten borec s fotákem ,ale ten byl součást naší grůpy xDD
2. Červenec- tak sem se chodíme s Anet koupat xDDD..veřejné koupaliště, no hoodně veřejné xD
3. netuším kdy xD ale mylsím že nepotřebuje komentář XD jenom nemám tam náký velký ruce? xDD

2.2.09-..aje to takovej metrouš...to je dobřee

2. února 2010 v 17:11 | --AdUshQa-- |  den za dnem..
Zdravím v pondělí jsme byli v posilce a příští pondělí pudem zas :-) takže s enehorázně těším páč budem cvičit s takovým metroušk-hodinu! mě ta chvíle stačila uf! xD Každopídně vypadá jako Diego Luna ,takže víc než dobře x-) a měl na sobě ustřižený tričko :DDD a pod ním černý tílko . No a jak to vím? :D páč během cvičení to tílko schodil a nám se naskytl pohled na namakaný ruce ,ale místo obdivného aaachhh nebo occch neboo uccchhh ,nebo asppň jéé slyšel je ahahahhahhááá :D em nakonec jsem si musela dát ruku přes pusu xDDD ale nebyla jsem sama :-)... No a pak jsme odcházeli a Anetka na něj furt vejrala xD a on furt vejral do časáku a pak už jsme chtěli jít a já se jen tak lehce na vetřinu otočila a samozřejmě to emm viděl xDD takže jsem se zas rychle otočila xDDD vážně nevím ani nechci vědět jak zbarvený byl můj obličej :DD

Dneska jsme pslai češtinskou olympiádu a já si trošku vypůjčila námět ze Čtyřlístku ,kterej jsme před lety a lety tak ráda četla :D Pak jsme měli jít až do píšem na další hodinu ..odevzdala jsem na stejno s Horynou a oboum se nám enchtělo na chemii tak jsme se ukryli v anší třídě a posvačili :DD pak teda že už pudem vyšli sme schody pomalými kroky a H poslcouhala přes dveře jesi s edívaj na video-nekoukali tak jsem uznali že budem ještě chvíly na chodbě :d chvíle se protáhla :DD a zachvíyl tam snáma byl Michal a Anet xDD a to byla teprv prčaaa xDDD... michal plivval ze teřtího patra do přízemí na střechu pod kterou je vycpaný mědvěd xDDDD no nakonec už zbývalo ejnom 10 minut do zvonění a najednou už šli višhcni ostatní-asi museli odevzdat xD a taks me etda šli snima no :-( Takže deset minut chemie a přes půl hodky zewlení :DD mueheheh


Mír a lásku Áduš